fbpx
Website Logo Website Logo

Публічний виступ. Як обрати тему?

ораторський-виступОратор – це людина, яка говорить. Вміти красиво розповісти про будь-що – це зовсім не ціль для проходження місячного курсу з ораторської майстерності. Навіть якщо навчитесь професійно та зі знанням справи говорити про ніщо, але не це головне. Публічний виступ для оратора починається з бажання сказати щось, що буде цінним для слухачів.

Інколи, на тренінгу виникає питання про те, яку тему для виступу обрати. І ця ситуація трапляється доволі часто. Основна порада звучить так: тема Вашого виступу лежить на перетині ваших інтересів та інтересів Ваших слухачів. Ось кілька напрямків для пошуку теми виступу:

  1. Порада з життя (як кинути палити, як почати бігати зранку, як обрати каву/чай, як дешево подорожувати Європою, як ефективніше вивчати англійську мову, як обрати велосипед/фотокамеру/тощо).
  2. Хобі (чому варто займатися стрільбою з лука, грою в шахи, настільним тенісом)
  3. Історія з життя, яка Вас чогось навчила (не гладити незнайомих собак, не перевищувати швидкість, бути обережним з хот-догами).
  4. Запропонуйте ідею та наведіть кілька аргументів на її захист (необхідно більше часу проводити з родиною, розумно поводьтеся з грошима, тощо). Це також може бути професійна порада.
  5. Якщо найближчим часом Вам потрібно виступити на семінарі чи конференції, провести тренінг чи майстер клас, виголосити тост чи промову, то зробіть це під час тренінгу.

Пам’ятайте – оратор починається з бажання сказати щось цінне для слухачів.

обрати-тему-для-виступу

What\'s on your mind?

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.