Selma. Що подивитися на вихідних?

Він один з найвизначніших ораторів в історії людства. Його промова «У мене є мрія» стала поворотним моментом в історії Сполучених Штатів Америки. Його звали Мартін Лютер Кінг. Він був проповідником, він вірив у те, що всі люди мають рівні права – і цю віру він втілював усім своїм життям. За цю ідею він заплатив власним життям.

СельмаЗараз знято багато біографічних фільмів про співаків, акторів, бізнесменів, спортсменів. І ось настав час згадати про Мартіна Лютера Кінга та його славнозвісний мирний похід з маленької Сельми до Монтгомері. До цього часу я думав, що знав багато про цього оратора. Спочатку почув про його Мрію, потім переглянув на Ютубі його виступ, перечитав кілька статей про нього в інтернеті – та це все скоріше створює хронологію його життя та його перемоги. Це дає можливість створити двомірне уявлення, таку собі картинку.

Фільм захоплює з перших хвилин та тримає у постійній напрузі. Наперекір тому, що кінцівка фільму вже відома – історія вже написана. Але дивлячись за перебігом подій ви знову будете переживати за те, чи дійде Мартін Лютер Кінг разом з тисячами прихильників до своєї мети.

Після перегляду фільму картинка стала об’ємною. Фільм “Сельма” не охоплює усе життя Кінга – тут ви зможете побачити лише кілька днів з його життя – але яких днів. Ви зможете зануритися у цю епоху, коли «чорним» не можна було навіть голосувати, коли рівність прав була лише в конституції. Тут ви знайдете Мартіна Лютера Кінга не лише як відмінного оратора, як цілеспрямованого лідера, що впевнено йде до своєї мети. Тут ви побачите людину, що теж має свої слабкості, людину, що вагається, людину, що важко переживаю кожну смерть борця за рівність прав.

Якщо ви цікавитесь ораторською майстерністю, якщо ваше життя, ваша робота пов’язана з публічними виступами, то цей фільм обов’язковий до перегляду. Він чудово ілюструє ту непримітну для багатьох істину – ораторська майстерність – це лише інструмент для подачі власних думок. До речі, одну з ролей другого плану зіграла славнозвісна Опра Вінфрі (як виступала також спонсором зйомок цього фільму).

Якщо ви шукаєте, які б ще фільми були пов’язані з ораторською майстерністю, то раджу вам ознайомитися з цим невеличким хіт-парадом «фільми про ораторську майстерність». До речі в одному з цих фільмів «Великі дебатери» (в головній ролі Джордж Вашингтон) теж висвітлюється питання рівності між чорним та білим населенням США.

Приємного вам перегляду!


Онлайн-курс “Постановка голосу та мовлення”

Попереду у вас 4 тижні роботи над собою. За цей час ви:

  • розширите свій словниковий запас;
  • виробите стратегію розвитку власного голосу;
  • дізнаєтесь як влаштований голосовий апарат та за рахунок чого ви можете зробити свій глос сильнішим та приємнішим;
  • почнете бережніше поводитись з голосом (голосова гігієна);
  • відчуєте, що голос – це частина вас.
  

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *