Коли в політиків кидають яйцями

Є такі в природі люди, їх ще називають «політиками», які доволі часто зустрічаються з дуже незадоволеними людьми. І найголовніше – ці незадоволені люди мають не лише що сказати, але ще й можуть кидати у «можновладців» різними продуктами. Таке жахіття і в кошмарах не кожному насниться.

Подивімося як в такій ситуації діють різні політики. Це хіт-парад, який я вибудував на основі власних суб’єктивних оцінок поведінки «об’єкта, що зазнавав продуктового обстрілу». Критерій у мене був один – чи зміг наш герой зберегти свій позитивний образ.

Ви можете запитати мене: «Андрію, а де ж ти дістав так багато відео?». Річ у тім, що тренер з ораторської майстерності, давно консультую представників влади, а значить читаю багато книг на тему політичної ритори. А ця тема невідривно пов’язана з агресією та провокаціями. Ось і вирішив з вами поділитися найцікавішими відео зі своєї великої колекції. А також я вирішив провести уже цієї неділі трьохгодинний практикум по роботі зі складними запитаннями.

Десяте місце. Нікіта Міхалков

На одному з кінематографічних вечорів Нікіта Міхалков теж удостоївся отримати «премію» від свого «шанувальника» у вигляді яйця. Наш герой не став стримувати себе, а одразу закричав: «Взяти його! Взяти його!!!! Ось так! Візьми, візьми, візьми». Після чого троє кремезних чоловіків лапають нашого героя. Кінорежисер зі сцени продовжує роздавати команди: «Завали його там!». Після чого чолов’яга отримує добрячого копняка прямо по макітрі.

Від мене особисто – «тверда двійка». Від людини мистецтва такого не очікував.

Перед тим як дивитися, подумайте про свою психіку. Чи вона готова до цього?

Дев’яте місце. Олег Ляшко

Постать Олега Ляшка тісно поєднана з провокаціями. Він уміє робити «голосні» заяви та виголошувати «яскраві» промови. Чого тільки варті його вила, які стали брендом його самого.

Підчас виступу пана депутата у Фастові знайшовся «вболівальник», який не втримався та спрямував у Ляшка сире яйце. Депутату вдалося уникнути зіткнення з летючим об’єктом та одразу перейти у наступ. Він, недовго думаючи, спрямовує свій палець в натовп зі словами: «Ось бачите що провокатори роблять. Пов’яжіть його. Візьміть сепаратиста та пов’яжіть його.» У натовпі розпочалася бійка.

Особисто саджу Олега поряд з режисером з десятої позиції за стіл двієчників. Розумію, що амплуа таке, але ж йолки-ти-палки…

Восьме місце. Володимир Жириновський

У нелегкий для України час Володимир Жириновський виступав у Києві перед журналістами. Як тут несподівано отримав квашеною капустою прямо в обличчя. Політик не став розчаровувати публіку і почав емоційний виступ у своєму стилі: «Що таке? Ну-мо ви … ви … Де охорона? (Переходячи на крик і встаючи з місця.) Де охорона, придурки? !! Де моя охорона? Швидко візьміть цю дурепу і викиньте її з залу! Діма, візьми цю тварюку! Цю тварюку візьми і вижени її звідси! Шизофренічка! (Потім більш спокійним тоном 🙂 Ось вам демократія – обкидати когось, образити … Капусту б краще віддала бомжам, вони голодують … Охорона, я вас взяв для того, щоб ви працювали! Одна дівчинка-придурок, а ви три генерала ні хрена не можете зробити … А що вона кричала, я не зрозумів? Зараз я на Бессарабку поїду, куплю їй капусти, нехай їсть вдома …!»

Монолог дав змогу журналістам зробити «гарячий» матеріал, а Жириновському ще раз продемонструвати, що він за словом в кишеню не полізе.

За оригінальність думки ставлю «трійку».

Сьоме місце. Віктор Янукович

Це відео бачив, мабуть, чи не кожен українець – театр абсурду. Одним яйцем вдалося знешкодити цілого президента. Ось тільки ненадовго. Віктор Федорович у цій ситуації, як завжди був небагатослівний (у нього таке амплуа), і вчинив як професійний футболіст – симулював «яєчний підкат».

Пропоную вашій увазі ностальгічне відео про цю подію. А від себе ставлю трійку за те, що він мовчав під час «стрільби» та «мужньо прийняв удар на себе».

Шосте місце. Нігель Ферідж

Сцена побачення британця Нігеля Феріджа з яйцем було не тривалим. Спочатку з’являється джип, з якого виходить наш герой. Він налаштований позитивно, попереду його очікує приємне спілкування з журналістами. Та ось несподівано до нього підбігає «яєчний фанат» та розбиває свою «жовту гранату» об голову політика.

Нігель, будучи спантеличеним розвитком подій, втрачає контроль над ситуацією. Натомість охоронці беруть ініціативу у свої руки та скеровують свого підопічного назад у машину. Ось так Нігелю Феріджу вдалося прогулятися від одних дверцят автомобіля до інших.

Принаймні від не падав та не втрачав свідомість. За це до своєї цілком заслуженої трійки отримує в подарунок ще «плюс». Що дозволяє йому обігнати Віктора Януковича у цьому хіт-параді.

П’яте місце. Джордж Буш

Це відео облетіло усю планету та дозволило добряче підзаробити на продажі певної марки черевиків.

Ця історія трапилася 15 жовтня 2008 року. Джорж Буш виступав на прес-конференсії у Багдаді, як несподівано один з журналістів, знявши своє взуття, почав жбурляти його у напрямку американського президента, супроводжуючи це дійство словами «Це тобі на прощання, собако!» Жодна з «ракет» так і не влучила в ціль.

Буш прокоментував цей випадок такими словами: «Ця людина захотіла привернути до себе увагу. Це як брати участь у виборчій кампанії під крики виборців. Я не знаю, яка мета була у цього хлопця, але однієї він точно досягнув – змусив вас поставити мені запитання про нього. Подібні речі відбуваються у вільних суспільствах – це і є наше основне досягнення … ».

Не сказав би що було дуже оригінально, але дуже політкоректно. За що йому тверда четвірка.

Четверте місце. Володимир Соловйов

Під час свого виступу Володимир Соловйов удостоївся «яєчної премії». При цьому «нагорода» потрапила прямо в ціль. Якщо у попередніх варіантах «мисливець» та «жертва» не спілкувалися, через те, що охорона швидко виводила першого. Або другого. То цього разу навіть відбувся діалогом.

Те, як Соловйов спілкувався зі своїм кривдником, мені нагадало прилюдне покарання. За це ставлю пану Володимиру не «п’ять», а – «чотири». Як саме відбувалося це покарання погляньте самі. Яке ваше враження?

Третє місце. Ед Мілібенд

Молодий та вишукано одітий політик дає інтерв’ю журналісту. Як тут несподівано один з чоловіків дістає яйце та розбиває його на лівому плечі. Першою реакцією Еда було здивування – він не був готовий до такого сценарію розвитку подій. Та дуже швидко від опановує ситуацію – знімає піджак та продовжує спілкування з журналістом.

Поведінка цього чоловіка мені дуже сподобалася – елегантно та політкоректно. За те, що зберіг холоднокровність та швидко вийшов зі ситуації, від мене «четвірка з плюсом». Якби ще зміг з гумором обіграти цю ситуацію, то був би у цьому хіт-параді відмінником.

Як виявилося, Ед уже треновий на подібні ситуації – з яйцеобстрілом він уже зустрічав на вулицях Англії.

Друге місце. Арнольд Шварценеггер

Склалося враження, що Арні не виходив з ролі Термінатора під час свого виступу. Коли я побачив як яйце розбилося об пана Шварценеггера, то було таке враження, що це пташка зіткнулася з Боїнгом. Це як в жарті «У носорога поганий зір, але при його вазі це не його проблеми».

Згодом, майбутній, на той час, губернатор, прокоментував вчинок провокатора: «Цей хлопець повинен мені ще шматочок бекону підкинути, тоді я хоч яєчню зроблю! А якщо серйозно, то це все частина свободи слова.

Саме тому я люблю цю країну! Адже якщо ти когось любиш, то доводиться терпіти і його капризи».

Вміння пожартувати у, здавалося б, скрутній ситуації, – рідкісне явище для політиків. Не очікував від Арні такого креативу. Тому ставлю «п’ятірку».

Перше місце. Хіларі Клінтон

11 квітня 2014 року Хіларі Клінтон виступала з промовою в готелі Mandalay Bay в Лас-Вегасі. Вона розповідала про проблеми захисту навколишнього середовища. І ось посеред виступу в її напрямку летить черевик (десь це вже було:). Вона ухиляється від нього та, прикривши руками обличчя, починає бігати навшпиньках. Її перша репліка: «Що це було? Це була летюча миша?». У цей час охорона вже спіймала молоду снайперку-блондинку та почала супроводжувати її до виходу.

Побачивши це, Хіларі Швидко опанувала ситуацію – вона стала прямо і лівою рукою вперлася в бік. Правою ж рукою вона намагался закрити світло від прожекторів, щоб побачити «взуттєвого снайпера». Її наступні слова були такими: «Це щось у мене  кинули? Цікаво! Це що, частина цирку «Дюсолей»? (Сміх в залі). І дальше вона додає: «Слава Богу, що вона не грала у софтбол, як я!». Тут зал аплодує стоячи.

Від мене «п’ять з плюсом» за чудовий вихід зі ситуації.

Підсумки

Як ви побачили – ситуації провокацій стають справжнім екзаменом на міцність характеру. Хтось у таких ситуаціях починає лаятися та звинувачувати, хтось втікає, а хтось знаходить влучні слова та обігрує ситуацію на свою користь.

Щодо провокацій, то вони не обмежуються лише жбурлянням продуктових залишків. Провокації також можуть мати вигляд доволі важких запитань, які можуть як допомогти політику підвищити свій рейтинг серед людей, так і понизити його, втративши при цьому свій статус. Про те, як можна відповідати на про вокативні запитання ми поговоримо уже цієї суботи (1 жовтня) Івано-Франківську на ораторському практикумі, що буде присвяченим роботі з про важкими запитаннями. В момент написання цієї статті було доступними ще 12 місць. Якщо вам цікава ця тема – приходьте. Буде дуже провокативно.

P.S. Яйця та квашену капусту з собою брати не потрібно. Кулінарні майстер-класи проводитимуть поверхом нижче.


Онлайн-курс “Постановка голосу та мовлення”

Попереду у вас 4 тижні роботи над собою. За цей час ви:

  • розширите свій словниковий запас;
  • виробите стратегію розвитку власного голосу;
  • дізнаєтесь як влаштований голосовий апарат та за рахунок чого ви можете зробити свій глос сильнішим та приємнішим;
  • почнете бережніше поводитись з голосом (голосова гігієна);
  • відчуєте, що голос – це частина вас.
  

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *