Вміння оцінювати людей, коли вони ще не промовили жодного слова, є у кожного з нас. Воно виробилося у нас в процесі еволюції, і не раз приходило нам на допомогу. Ось ви бачите, що людина вам говорить приємні речі, посміхається, але ви розумієте що щось не так. Ви ігноруєте свій «внутрішній голос». А наступного дня виявляється, що це був шахрай.
Не почувши ще слів людини, ми складаємо про неї враження на основі того, що ми побачили: як вона рухається, чи можна з нею зустрітися поглядом («дзеркало душі»), як вона стоїть. «Перше враження не можна скласти двічі» казала Мерлін Монро.
Одним з найбільш вагомих елементів нашої мови тіла, які демонструють нас нашому оточенню є жести та позиції рук. На базовому курсі з ораторської майстерності мові тіла відведено окреме заняття, більшу частина з якого ми приділяємо саме нашим рукам. В одному з попередніх дописів я вже писав про те, що можна і не можна робити з руками, але за цей час провів декілька курсів, і матеріалу яким хочу з вами поділитися стало ще більше. То ж…
“Не демонструйте зверхність”. Руки за спиною демонструють зверхність, надмірну самовпевненість. Це така собі позиція «а ля спецназ».
Дотримуйтеся рамок. Слідкуйте, щоб ваші жести знаходилися в межах чарівного прямокутника, верхня сторона якого – лінія плечей, а нижня – лінія поясу. Це, звісно, що не правило, – а побажання. І не забувайте відривати лікті від тіла. Дуже часто буваю свідком того, як промовець притиснувши лікті до тіла, намагається жестикулювати – сумне видовище.
Розширюйте запас жестів. У романі «Діамантова рука» був один яскравий образ – Елочка Людоєдочка – жінки, що у повсякденному житті спілкувалася за допомогою 30 слів. Це виглядало ой як примітивно. В житті так хочеться різноманіття. Тому працюйте над урізноманітненням своїх жестів. Дивіться виступи видатних ораторів та наслідуйте їх. Вчіться у найкращих.
Демонструйте долоні. Так склалося з давніх часів, що зброєю люди користувалися за допомогою рук. І в ті давні часи люди показували відкриті долоні, щоб продемонструвати, що в них немає нічого в руках – вони прийшли з миром.
Жести та внутрішній стан. Наші жести показують наш внутрішній стан – чим більше в нас гарячих емоцій – тим різкішими будуть наші жести. Згадайте жестикуляцію та експресію італійців, мексиканців чи вашого сусіда, який попав молотком по пальцю. Працюйте над тим, щоб ваші жести були завершеними та плавними.
Не пересоліть. Жестів у оратора може бути забагато, так само як і слів. Тому з розумом добирайте до своєї колекції жести та пам’ятайте, що усе добре в міру!
Тренуйте жести до виступу. Це необхідно робити завчасно. Взагалі все що можна від тренувати, треба тренувати до виступу. Під час виступу приділяйте увагу більш важливим речам – спостереженню реакції ваших слухачів.
Громадяни України! Що ми чуємо сьогодні? Це не просто вибухи ракет, бої, гул авіації. Це…
Фокуси мовлення (мови) - це психологія впливу в чистому вигляді. Якщо уникати надскладної наукової термінології,…
Самопрезентація багатьом дається важко. Здавалося б, що може бути складного у тому, щоб коротко розповісти…
Артикуляційна гімнастика дозволить вам говорити чіткіше, але це лишень технічний бік... Насправді ви отримаєте значно…
Якщо ви хоча б краєм вуха чули про публічні виступи, то про таку людину, як…
Ми щодня розмовляємо. Це для нас стало настільки звичним процесом, що не помічаємо, наскільки важливу…
This website uses cookies.