Мова тіла в публічних виступах

Чисті руки завжди в моді

Вміння оцінювати людей, коли вони ще не промовили жодного слова, є у кожного з нас. Воно виробилося у нас в процесі еволюції, і не раз приходило нам на допомогу. Ось ви бачите, що людина вам говорить приємні речі, посміхається, але ви розумієте що щось не так. Ви ігноруєте свій «внутрішній голос». А наступного дня виявляється, що це був шахрай.

Не почувши ще слів людини, ми складаємо про неї враження на основі того, що ми побачили: як вона рухається, чи можна з нею зустрітися поглядом («дзеркало душі»), як вона стоїть. «Перше враження не можна скласти двічі» казала Мерлін Монро.

Одним з найбільш вагомих елементів нашої мови тіла, які демонструють нас нашому оточенню є жести та позиції рук. На базовому курсі з ораторської майстерності мові тіла відведено окреме заняття, більшу частина з якого ми приділяємо саме нашим рукам. В одному з попередніх дописів я вже писав про те, що можна і не можна робити з руками, але за цей час провів декілька курсів, і матеріалу яким хочу з вами поділитися стало ще більше. То ж…

Кілька порад щодо рук

Руки в кишенях – це нормально. Для багатьох це звичка. Головне щоб руки на «застрягли» в кишенях на весь виступ. І, будь ласка, зробіть так, щоб ваші кишені були пустими. У пориві хвилювання ви можете почати теребити в кишені ключі чи монети, якщо там такі знайдуться.

“Не демонструйте зверхність”. Руки за спиною демонструють зверхність, надмірну самовпевненість. Це така собі позиція «а ля спецназ».

Дотримуйтеся рамок. Слідкуйте, щоб ваші жести знаходилися в межах чарівного прямокутника, верхня сторона якого – лінія плечей, а нижня – лінія поясу. Це, звісно, що не правило, – а побажання. І не забувайте відривати лікті від тіла. Дуже часто буваю свідком того, як промовець притиснувши лікті до тіла, намагається жестикулювати – сумне видовище.

Розширюйте запас жестів. У романі «Діамантова рука» був один яскравий образ – Елочка Людоєдочка – жінки, що у повсякденному житті спілкувалася за допомогою 30 слів. Це виглядало ой як примітивно. В житті так хочеться різноманіття. Тому працюйте над урізноманітненням своїх жестів. Дивіться виступи видатних ораторів та наслідуйте їх. Вчіться у найкращих.

Демонструйте долоні. Так склалося з давніх часів, що зброєю люди користувалися за допомогою рук. І в ті давні часи люди показували відкриті долоні, щоб продемонструвати, що в них немає нічого в руках – вони прийшли з миром.

Жести та внутрішній стан. Наші жести показують наш внутрішній стан – чим більше в нас гарячих емоцій – тим різкішими будуть наші жести. Згадайте жестикуляцію та експресію італійців, мексиканців чи вашого сусіда, який попав молотком по пальцю. Працюйте над тим, щоб ваші жести були завершеними та плавними.

Не пересоліть. Жестів у оратора може бути забагато, так само як і слів. Тому з розумом добирайте до своєї колекції жести та пам’ятайте, що усе добре в міру!

Тренуйте жести до виступу. Це необхідно робити завчасно. Взагалі все що можна від тренувати, треба тренувати до виступу. Під час виступу приділяйте увагу більш важливим речам – спостереженню реакції ваших слухачів.


Онлайн-курс “Постановка голосу та мовлення”

Попереду у вас 4 тижні роботи над собою. За цей час ви:

  • розширите свій словниковий запас;
  • виробите стратегію розвитку власного голосу;
  • дізнаєтесь як влаштований голосовий апарат та за рахунок чого ви можете зробити свій глос сильнішим та приємнішим;
  • почнете бережніше поводитись з голосом (голосова гігієна);
  • відчуєте, що голос – це частина вас.
  

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *