Оратор з синдромом “аутизм”
Темпл Грендін в трьох літньому віці було поставлено страшний діагноз – «аутизм». Це вроджене психологічне захворювання, що характеризується нездатністю людини до взаємодії з оточуючим світом. Темп спілкувалася з оточуючи за допомогою мукання, криками за експресивною жестикуляцією. Вона не звертала уваги на людей, що до неї зверталися, не дивилася їм в очі, а свист гудка міг спричинити шалену істерику. Завдяки піврічним інтенсивним заняттям вдалося навчити дівчинку вимовляти прості слова.
Аутизм супроводжував дівчинку в школі. Вона уникала контакту з однокласниками, поводила себе агресивно, імпульсивно за що і отримала репутацію «вигнанця». Люди були для Темп складними та непередбачуваними, на відміну від тварин. З ними вона завжди знаходила спільну мову. Вона їх відчувала на інтуїтивному рівні. З часом це захоплення переросло в професію – вона побачивши як жорстоко поводяться з тваринами на фермах, почала розробляти вирішення цієї несправедливості.
Спочатку справи у нашої героїні йшли вкрай погано. Незважаючи на те, що її пропозиції були революційними, і могли допомогти заробити власникам ферм десятки та сотні тисяч доларів, та невміння знаходити спільну мову з власниками, невміння показати вигоду своєї пропозиції, зводило нанівець її зусилля. Заради досягнення своєї цілі вона почала вчитися спілкуватися та стримувати свій лихий характер. Справи пішли краще – кількість замовлень та пропозицій співпраці росло.
З часом Темпл стала визнаним експертом у сфері тваринництва. У ось у середині 1990-х років її стали запрошувати виступати на конференціях. Ви можете лише собі уявити, що означає для людини, якій незручно спілкуватися з однією людиною, почати виступати перед сотнею людей? Та благородна ціль дає сили для її досягнення. Темпл Грендін розуміла, що коли вона почне ділитися власними ідеями з великою кількістю людей, то це дозволить їй поширити власні ідеї в сотні, в тисячі разів швидше. Вона розповідала про власний досвід подолання аутизму, про свій шлях до рівня експерта, про те, як людяно поводитися з тваринами. Публічні виступи – це шлях до сердець мільйонів людей.
Спочатку Грендін була переконаною, що її лекції є дуже цікавими, адже вони наповнені цікавими та корисними ідеями, що чудово підкріплювалися слайдами. До поки до її рук не потрапили результати одного з опитувань, що регулярно проводилися після виступів. Оцінки були шокуючими – слухачі було розчаровані її лекціями. Вони жалілися на Темпл уникає зорового контакту зі слухачами та постійно читає текст з листочка, чим справляє враження непривітної особи. Можливо, хтось би впав в депресію та перестав би виступати. Але не Грендін. Вона зрозуміла, що необхідно продовжувати працювати над собою – а результати опитування допомагають зрозуміти в якому напрямку необхідно рухатися.
Перед Темпл постало нове завдання, яке її надихнуло – стати висококласним лектором. Грендін почала додавати до своїх виступів історії та жарти, в слайди з кресленнями додавала емоційні слайди, все більше дивилися на публіку. Жоден із слухачів, які не знають історії її боротьби з вродженою хворобою, ніколи б і не запідозрили, що колись цей талановитий лектор отримав вирок – аутизм. Зараз ця відважна жінка проводить кількох годинні лекції, а у 2010 році виступила на конференції TED . Історія її життя надихнула багатьох на зміни у їх власному житті. У цьому ж році Мік Джексон зняв біографічний фільм, що дозволив ще більше зрозуміти весь масштаб подвигу, який здійснює Темпл Гардін.
Пам’ятайте, що вміння публічно виступати, ораторська майстреність не є ціллю самі по собі, це лише засіб реалізації ваших цілей та задумів, інструмент для досягнення високих прагнень змінити цей світ знайшовши прибічників вашої ідеї.
Онлайн-курс “Постановка голосу та мовлення”
Попереду у вас 4 тижні роботи над собою. За цей час ви:
- розширите свій словниковий запас;
- виробите стратегію розвитку власного голосу;
- дізнаєтесь як влаштований голосовий апарат та за рахунок чого ви можете зробити свій глос сильнішим та приємнішим;
- почнете бережніше поводитись з голосом (голосова гігієна);
- відчуєте, що голос – це частина вас.
Один коментар