Ораторська майстерність. 5 фільмів, які варто переглянути

Сучасна кіноіндустрія щороку випускає тисячі фільмів. Звичайно, що багато там шлаку та непотребу, але є й ті фільмі, які просто необхідно переглянути кожному, фільми, які навчають, фільми, які заставляють нас задуматися. І саме про такі фільми ви дізнаєтеся з цього допису.

Ось невелика підбірка з п’яти фільмів, у кожному з яких зачіпається тема ораторської майстерності. Фільми дуже різні, тому переконаний, що кожен знайде для себе той фільм, який увійде в його “золоту колекцію”.

І ще невеликий бонус: фільми “Король говорить” та “Дякуємо за те, що палите” мають український дубляж. Сподіваюся на те, що в найближчому майбутньому й інші фільми заговорять українською мовою.

Король говорить

Приготуйтеся до того, що одним переглядом цього фільму ви не обмежитеся. Фільм на стільки глибокий, що ви будете повертатися до нього знову та знову.

Колін Фірс грає роль принца, молодшого сина короля Великої Британії (події починають відбуватися в 30-х роках минулого століття). У головного героя все було б добре, а ще з дитинства він запинається. А коли він опиняється перед публікою, то він взагалі втрачає дар мови. Для принца така ситуація є неприпустимою.

Він відвідує багатьох спеціалістів – та все намарне. Допоки життя не зводить його з професіоналом зовсім іншого рівня…

Це фільм про боротьбу зі своїми страхами, про роботу над собою, про вміння вчитися та навчати. Кожен знайде тут щось своє.

Переглянути кінофільм

Великі дебатери

Великі дебатериЦей фільм про те, як за допомогою слова можна здобути більше ніж за допомогою зброї.

Головний герой Дензіла Вашингтона – вчитель, що збирає групу темношкірих підлітків з метою створення команди дебатерів. До цієї команди він відбирає лише найкращих. Та попереду у них ще багато уроків навчання та шліфування ораторської майстерності.

На мою думку, це один з найкращих фільмів Дензіла Вашингтона. Фільм про боротьбу за ідею, про важкий шлях до перемоги. Якщо ви не знаєте, що таке дебати, то у вас буде шанс дізнатися про них та побачити усю її внутрішню кухню.

Переглянути кінофільм

Дякуємо за те, що палите

За жанром це комедія – тому якщо у вас є бажання переглянути щось смішне, то сміливо можете вмикати цей фільм. Але приготуйтеся знайти тут щось більше…

Увесь фільм – це історія, яка розповідається головним героєм, що працює захисником інтересів тютюнових компаній. Як ви уже зрозуміли – це робота не з легких та вимагає екстраординарного володіння ораторською майстерністю, якою природа щедро винагородила нашого героя. Ораторське мистецтво – ось зброя, якої зачаровує усіх наш герой.

Протягом усього фільму наш герой буде потрапляти в, м’яко кажучи, незручні ситуація. А те, що у нього «язик без кісток» буде допомагати виходити йому «сухим з води». Та не все буде так гладко… Приготуйтеся посміятися та повчитися.


Переглянути кінофільм

У дзеркала два обличчя

Перш за все це чудова романтична комедія, історія про пошук своєї другої половинки (і як це важко, коли в голові блукають стада тарганів). Та пропоную вам подивитися на цю історію з іншої сторони, а саме…

Це історія двох викладачів, які зовсім по різному ведуть свої лекції. Грегорі протягом усього заняття вимальовує формули, демонструючи студентам годинами свою спину. Для студентів така лекція виявляється чудовим снодійним. Йому протиставляється Роуз, жінка, чиє вміння вести лекції варто вивчати під мікроскопом. Вона перетворює кожне заняття на діалог зі студентами, вона пояснює, вона жартує, вона, мов магніт, притягує до себе увагу.

І ось одного дня цим двом людям, цим двом світам суджено було зустрітися….

Переглянути кінофільм

Fran Lebowitz in Public speaking

Документальний фільм Мартіна Скорсезе про жінку, що стала легендою. Мені в дечому ця жінка нагадала Фаїну Раневську – обох важко побачити без цигарки, обоє майстри жартувати.

На жаль не знайшов фільм з дубляжем, а тому переглянув лише мовою оригіналу. Хоча, можливо, це і на краще, адже була змога побачити та почути Френ Лебовітц. Фільм складається з чергування виступів (як давніх так і сучасних) та інтерв’ю.

Що ж дивимося та насолоджуємося живою легендою ораторського мистецтва.


Переглянути кінофільм

Якщо ви бачили ці фільми, то напишіть про ваші враження в коментарях – хай вони стануть порадою для інших читачів, що знаходяться в пошуках по-справжньому якісного кіно.

Якщо є фільми, які варті уваги та торкаються теми ораторського мистецтва, то поділіться, будь ласка, ними в коментарях. Можливо, саме ваш фільм надихне когось на перший крок в досягненні вершин ораторської майстерності.


Онлайн-курс “Постановка голосу та мовлення”

Попереду у вас 4 тижні роботи над собою. За цей час ви:

  • розширите свій словниковий запас;
  • виробите стратегію розвитку власного голосу;
  • дізнаєтесь як влаштований голосовий апарат та за рахунок чого ви можете зробити свій глос сильнішим та приємнішим;
  • почнете бережніше поводитись з голосом (голосова гігієна);
  • відчуєте, що голос – це частина вас.
  

Схожі записи

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *