fbpx

Публічний виступ. Як обрати тему?

Оратор – це людина, яка говорить. Вміти красиво розповісти про будь-що – це зовсім не ціль для проходження місячного курсу з ораторської майстерності. Навіть якщо навчитесь професійно та зі знанням справи говорити про ніщо, але не це головне. Публічний виступ для оратора починається з бажання сказати щось, що буде цінним для слухачів.

Інколи, на тренінгу виникає питання про те, яку тему для виступу обрати. І ця ситуація трапляється доволі часто. Основна порада звучить так: тема Вашого виступу лежить на перетині ваших інтересів та інтересів Ваших слухачів. Ось кілька напрямків для пошуку теми виступу:

  1. Порада з життя (як кинути палити, як почати бігати зранку, як обрати каву/чай, як дешево подорожувати Європою, як ефективніше вивчати англійську мову, як обрати велосипед/фотокамеру/тощо).
  2. Хобі (чому варто займатися стрільбою з лука, грою в шахи, настільним тенісом)
  3. Історія з життя, яка Вас чогось навчила (не гладити незнайомих собак, не перевищувати швидкість, бути обережним з хот-догами).
  4. Запропонуйте ідею та наведіть кілька аргументів на її захист (необхідно більше часу проводити з родиною, розумно поводьтеся з грошима, тощо). Це також може бути професійна порада.
  5. Якщо найближчим часом Вам потрібно виступити на семінарі чи конференції, провести тренінг чи майстер-клас, виголосити тост чи промову, то зробіть це під час тренінгу.

Пам’ятайте – оратор починається з бажання сказати щось цінне для слухачів.

Leave a Reply