fbpx

Оратор зла. Коли за талант однієї людини платить усе людство?

Є оратори від Бога, є оратори від диявола. Мабуть, Адольфа Гітлера можна зі спокійним серцем віднести до другої категорії. Сьогодні з вами хочу підняти тему ораторської майстерності на прикладі цього сумнозвісного лідера.

Чому саме його? До недавнього часу всі мої знання про цю людину полягали в тому, що я дізнався з уроків історії. А безпосередньо про нього я тоді дізнався рівним рахунком нічого. Багато знав про війну та її наслідки. Але не про особистість Гітлера. Кілька днів тому придбав серію аудіо книг «Історія за годину». Кожна така аудіо книга за короткий час розповідає про життя історичної постаті або події, і намагається при цьому якомога глибше її розкрити. Для себе дізнався багато нового, саме тому вирішив присвятити цей пост урокам, які можна взяти в цього оратора.

7 фішок Адольфа Гітлера

Перше, що кидається в очі, коли дивлюся його виступи – це емоційність. Емоційність, яка зашкалює за усіма показниками. Книги з продажу стверджують, що ми приймаємо рішення емоційно, після чого логіка обґрунтовує доцільність цих дій. Емоції заражають. До речі, Гітлер та кричав під час своїх виступів, що йому двічі робили операції на голосові зв’язки.

Друге. Поступовий підігрів слухачів. Якщо ви переглянете виступи цього оратора, то помітите, що починав дуже і дуже спокійно. Але з часом він входив в кураж та вислови його ставали все більш емоційнішими.

Третє. Гітлер робив паузи. Довгі паузи. Він заставляв слухачів очікувати на свої слова, а це надавало ще більшої вагомості в словах.

ЧетвертеЗвертався до інтересів публіки. У той час багато хто був незадоволений тим принизливим договором, який підписала Німеччина після Першої світової війни. Він часто згадував про цю несправедливість та апелював до почуття гідності та справедливості своїх слухачів.

П’яте. Він працював над власним піаром. Мабуть, усім відома книга, яку він написав у в’язниці. Текст книги корегувався відповідно до потреби створити у читача необхідне враження про постать Адольфа. Те, як сприймуть ваші слова, багато у чому залежить від того образу, який закладений головах слухачів. Наприклад, репродукція картини Пікассо може бути навіть більш технічно довершеною, але її ціна не перевищить і тисячної долі вартості оригіналу.

Шосте. Переглядаючи записи виступів ви помітите, що час від часу Гітлер дивився у шпаргалку. Він готувався до виступу, і план виступу завжди був перед ним.

Сьоме. Він розумів настрої цього часу та умів ними користуватися. Він знайшов підтримку багатих людей, які його підтримали та допомогли у його кар’єрі. Його виступи чудово підійшли тій епосі, яку характеризувала повна нестабільність.

БЕЗКОШТОВНО
Дізнайся 7 дієвих способів, що допоможуть тобі позбутися страху та хвилювання перед виступом.
Скачати

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!
БЕЗКОШТОВНО
Дізнайся 7 дієвих способів, що допоможуть тобі позбутися страху та хвилювання перед виступом.
Скачати