fbpx
Website Logo Website Logo

Таємниці навчання

sU1ckjA1KG4У світі з кожним днем стає все більше книг по ораторській майстерності. От якби і кількість чудових ораторів збільшувався пропорційно кількості такої літератури.

Пам’ятаєте як в «Матриці» Нео вибігає на дах хмарочосу і бачить вертоліт, на якому він літати не вміє? За пару секунд йому завантажують в голову програму по керуванню і Нео героїчно заскакує у вертоліт та продовжує переслідування. Ось би нам так?

Але давайте повернемося на грішну землю.

Таємниця перша. Без практики нікуди.

Ораторство, вміння доступно пояснювати свою точку зору – це в першу чергу навичка, а не знання. А тому, щоб стати професіоналом в будь-чому нам необхідна практика, практика і ще раз практика.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Як стають професіоналами?

На малюнку ви бачите «Квадрат професіоналізму», який зображає чотири етапи становлення навички. Давайте розглянемо для прикладу як у вас формувалася навичка їзди на велосипеді.

blackboard

Все починається в І-ій чверті. Ви перебуваєте на цьому етапі, коли не вмієте чогось, і при цьому не усвідомлюєте цього. Щось мені підказує, що у вашому житті була така пора, що ви не знали що таке велосипед. Ось це і був перший етап.

Але одного дня ви побачили велосипед, і зрозуміли, що є така штука, яка має колеса, руль та педалі, і що ви не вмієте на тій штуці кататися. Але так кортить покататися. Ось ви і перейшли на наступний етап розвитку. Тепер ви не вмієте кататися на великові та чудово це усвідомлюєте.

Але час йде – можливо, ваш друг приїхав до вас на велосипеді, а можливо він дістався вам у подарунок (я про велик, а не про друга). І ось ви приносите в жертву свій ніс, лікті та коліна, задля того, щоб навчитися їздити. Ось ви долаєте один метр без падіння, два метри. Ви вже вмієте кататися, але при цьому вам треба думати про те, що потрібно крутити педалі ногами, щоб не впасти. І при цьому ви ще думаєте за керування, щоб обійтись без несподіваних зустрічей з деревами. Вітаю вас – ви знаходитеся на 3-му етапі «вмію та усвідомлюю».

А дальше справа практики. Ви практикуєтеся з дня в день. І ось вам вже не треба думати за те, щоб крутити педалі чи керувати – ви робите це не усвідомлено. Ви, мабуть, навіть можете їхати на велосипеді відпустивши кермо. Вгадав? Вітаю, в знаходитеся в четвертому квадраті.

Таємниця друга. Погляд зі сторони.

753151538Кожна наша навичка проходить еволюцію через ці чотири етапи.  Але тут є одна важлива дрібниця, якщо на третьому етапі навичку сформовано «криво», то після того, як вона перейде на четвертий етап – людина буде
вміти робити «криво» з професійною точністю. Так би мовити ви будете професійно бігати, але при цьому шкутильгати.

Як цього уникнути?

Необхідно, щоб ще на третьому етапі, вам давали зворотній зв’язок. Тобто щоб був сторонній спостерігач, який може підказати де саме ви «шкутильгаєте». Ви, в свою чергу, зможете одразу виправити це.

Саме тому я вважаю, що самоосвіта це добре, але навчання в групі є набагато ефективнішим. Саме при такому навчанні ви отримуєте поради, що допоможуть вам правильно сформувати професійні навички.

Таємниця третя. Велика сила маленького питання.

Ця таємниця полягає в тому, щоб дати самому собі відповідь на просте запитання «А для чого це мені?». Цінуйте свій час – приділяйте його тому, що приносить вам користь або робить щасливішим (або і перше і друге разом). Перед тим як зайнятися опанування ораторської майстерності, дайте відповідь на це запитання. Ця відповідь – це ваша мотивація, паливо, що зробить ваше навчання в рази ефективнішим.

Отже, якщо ви вирішили зайнятися вивченням ораторської майстерності, є дві речі, що нададуть вашому навчанню турбо швидкості.

Підсумки

  1. Відповідь на запитання «А для чого це мені?».
  2. Практика, практика, практика.
  3. Заняття в групі зроблять ваш ріст в декілька разів швидшим.

Якщо ж ви наважилися зайнятися розвитком власних ораторських навичками і знаєте для чого вони вам потрібні, запрошую долучитися до групи однодумців базового курсу «Ораторська майстерність».

Якщо ви полюбляєте вчитися самостійно, то у нагоді вам можуть стати книги про публічні виступи, що є у нашій бібліотеці.

Бажаю, щоб ваше навчання завжди було ефективним.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

What\'s on your mind?

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.