fbpx
Website Logo Website Logo

Ораторська майстерність. Сучасні тенденції

Сьогодні поговоримо про сучасні тенденції в публічних виступах. Якби рік тому ви сказали що є тенденції в сучасній тенденції, то я б засумнівався в цьому – майже всі правила риторики йдуть ще з давніх часів Арістотеля, Демосфена, Цицерона. Та зараз аналізуючи все більшу кількість виступів, я почав помічати певні тенденції, що стають все очевиднішими в сучасних виступах. Саме про них я хочу розповісти.

boring-seminar-photoВ наш час дуже сильно переоцінено те, що ми говоримо, і недооціненим залишається те, як ми говоримо. Як це було в школі?

В школі нас оцінювалися за тим, що ми говорили. Якщо ми дали вичерпну відповідь на запитання вчителя, вивантажили на вчителя та однокласників кучу інформації, то отримували відмінно. Цю стратегію ми продовжуємо реалізовувати в дорослому житті.

Ми думаємо про те, що будемо говорити, але і на хвилину не задумуємося про те, як ми це будемо говорити. Та в реальному житті все не так просто, – інтонація голосу, відсутність жестикуляції чи її хаотичність, вираз обличчя  – все це доповнює наші слова. А інколи навіть несе більше інформації про наше повідомлення, аніж значення сказаних нами слів.

twitterЧому такої популярності набув твітер? Чому так мало зараз випускається об’ємних романів, чому зараз так багато маленьких книжечок, які можна спокійно покласти в дамську сумочку, і при цьому не одну таку книжечку? Мабуть, тільки Стівен Кінг та ще кілька письменників можуть дозволити собі публікувати романи, які мають понад тисячу сторінок….

Люди зараз прагнуть до економії власного часу. Ритм життя наростає, а кількість годин в добі залишається тим самим. Сучасна людина хоче отримати максимум інформації за мінімум часу. І при цьому ми хочемо, щоб це не була суха інформація, – а щоб нас і трішки розважили – розповіли історію чи пожартували.

На днях дізнався, що навіть є сервіс, який публікує скорочені версії сучасних бізнес-книг. І дійсно, читаючи сучасні книги, інколи доходжу до висновку, що вся суть книги може поміститися на кількох сторінках. Такий книжковий сервіс допомагає зекономити власний час та й грошей трішки, адже немає необхідності купувати цілу книгу. Тому одразу купив піврічний абонемент та цьому сервісі.

public_speaking_courses_image2Перед сучасними ораторами стоїть дуже і дуже складне завдання – говорити коротко по формі, але не по суті. І при цьому необхідно не лише інформувати – але й розважати. Ось це і є наше завдання.

Тому, якщо у вас є час на те, щоб підготуватися до виступу зверніть увагу та дві речі: тривалість та яскравість. Саме ці дві характеристики роблять з просто корисної презентації презентацію ефектну та ефективну.

What\'s on your mind?

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.