fbpx
Website Logo Website Logo

Оратор зла. Коли за талант однієї людини платить усе людство?

Є оратори від Бога, є оратори від диявола. Мабуть, Адольфа Гітлера можна з спокійним серцем віднести до другої категорії. Сьогодні з вами хочу підняти тему ораторської майстерності на прикладі цього сумнозвісного лідера.

166695-171948Чому саме його? До недавнього часу всі мої знання про цю людину полягали в тому, що я дізнався з уроків історії. А безпосередньо про нього я тоді дізнався рівним рахунком нічого. Багато знав про війну та її наслідки. Але не про особистість Гітлера. Кілька днів тому придбав серію аудіо книг «Історія за годину». Кожна така аудіо книга за короткий час розповідає про життя історичної постаті або події, і намагається при цьому якомога глибше її розкрити. Для себе дізнався багато нового, саме тому вирішив присвятити цей пост урокам, які можна взяти в цього оратора.

10 фішок Адольфа Гітлера

Adolf-HitlerПерше, що кидається в очі, коли дивлюся його виступи – це емоційність. Емоційність, яка зашкалює за усіма показниками. Книги з продажу стверджують, що ми приймаємо рішення емоційно, після чого логіка обґрунтовує доцільність цих дій. Емоції заражають. До речі, Гітлер та кричав під час своїх виступів, що йому двічі робили операції на голосові зв’язки.

Друге. Поступовий підігрів слухачів. Якщо ви переглянете виступи цього оратора, то помітите, що починав дуже і дуже спокійно. Але з часом він входив в кураж та вислови його ставали все більш емоційнішими.

Третє. Гітлер робив паузи. Довгі паузи. Він заставляв слухачів очікувати на свої слова, а це надавало ще більшої вагомості в словах.

Четверте. Звертався до інтересів публіки. У той час багато хто був незадоволений тим принизливим договором, який підписала Німеччина після Першої світової війни. Він часто згадував про цю несправедливість та апелював до почуття гідності та справедливості своїх слухачів.

hitler-speech-1935П’яте. Він працював над власним піаром. Мабуть, усім відома книга, яку він написав у в’язниці. Текст книги корегувався у відповідності до потреби створити у читача необхідне враження про постать Адольфа. Те, як сприймуть ваші слова, багато у чому залежить від того образу, який закладений головах слухачів. Наприклад, репродукція картини Пікассо може бути навіть більш технічно довершеною, але її ціна не перевищить і тисячної долі вартості оригіналу.

Шосте. Переглядаючи записи виступів ви помітите, що час від часу Гітлери дивився у шпаргалку. Він готувався до виступу, і план виступу завжди був перед ним.

Сьоме. Він розумів настрої цього часу та умів ними користуватися. Він знайшов підтримку багатих людей, які його підтримали і допомогли у його кар’єрі. Його виступи чудово підійшли тій епосі, яку характеризувала повна нестабільність.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Восьме. Гітлер вчився виступати, виступаючи при кожні нагоді. Якщо взяти етап життя до Першої Світової Війни, то ви не побачите там яскравого оратора. Тут ви знайдете мовчазного сором’язливого художника,  картини якого не купують, і на навчання якого брати не хочуть. Після війни він пройшов курси агітаторів, що, на мою думку, допомогло йому навчитися висловлювати свої думки. Та дало відчути перший смак тих виступів, коли тебе всі слухають затамувавши подих. Мало хто знає, але Гітлер багато виступав в одному з барів, де в той час збиралися люди щоб за келихом пива подумати над глобальними питаннями Німеччини.

Hitler-Speech-Rally-1939Дев’яте. Гітлер багато часу проводив у роздумах та байдикуванні, в той час як рідні думали, що він вчиться. Усі його виступи йшли з середини. Це те, що утворилося внаслідок довго бродіння його роздумів з тими ідеями, які йому підкидували ззовні.

Десяте. Він мав свою місію. Принаймні він в неї вірив. У його матері було шестеро дітей, але дитинство пережили лише двоє. Він вірив,що це було знаменням того, що життя його приготувало для чогось більшого. Під час війни на нього було вчинено замах – однин з військових проніс вибухівку. Він вижив і це ще більше зміцнило його впевненість у собі. І саме це він застосовував у кожному своєму виступі.

Висновки

Ораторська майстерність – це потужний інструмент, яким можна зробити як багато добра, так і зла. Усе залежить від наміру власника. Це як з ножем. Можна намазати масло на хліб, а можна вбити людину. Усе залежить в чиї руки цей інструмент потрапить.

І якщо цей інструмент потрапить у не ті руки, то ціну доведеться заплатити велику… занадто велику.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

What\'s on your mind?

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.