fbpx
Website Logo Website Logo

10 ознак професіонала

Хто ж такі професіонали? Чому одні люди досягають професійних вершин, а інші так і залишаються посередніми працівниками? Щоб дати відповідь на це запитання, я пропоную вам подивитися до цього невеликого хіт-параду від професіоналів своєї справи.

ZG6azreFvWg-186x300Любить те, чим займаєтесь

Мабуть, ви вже не раз чули ці слова. Але чи ви приміряли їх до себе. Дуже цікаво про це написав Стівен Кінг у книзі “Як писати книги”.

Працює навіть тоді, коли муза далеко

Кожна сучасна робота вимагає в тій чи іншій мірі креативності. Розвиток сучасних технологій дозволяє все більше тупої механічної роботи автоматизувати, то ж для людей залишаються креативні професії. А креативщикам відомо, що пані муза дуже вибаглива та не клює на будь-яку приманку. А тому є велика спокуса “забити” на все під приводом “немає натхнення”. Відповіддю на цю проблему може стати старенька російська приказка “апетит приходить під час споживання їжі”.  Саме тому професіонали навчилися працювати за будь-яких умов.

Регулярність та дисциплінованість

Ще однією важливою рисою професіоналів є їх дисциплінованість. Джек Лондон мав звичку щодня виконувати план – писати по тисячі слів в день. Він не виходив зі свого кабінету допоки норма не була виконаною. І не він єдиний притримувався такої простої техніки “Щоденна норама”.

asBCWshMvt4Концентрація

Важливою ознакою професіонала є те, що він робить якісніше від інших і за менший проміжок час. І багато в чому ця перевага полягає у його здатності концентруватися на роботі, яку він виконує. Адже після кожного такого відволікання ви затрачаєте ще 10-15 хвилин на те, щоб вернутися до вдумливого виконання роботи. А якщо таких відволікань буде 20-30 протягом дня, то ви отримаєте декілька надарма згаяних годин.

Постійний розвиток

Світ не стоїть на місці – технології які ще вчора були революційними та ультра сучасними, сьогодні вже можуть бути безнадійно застарілими. Саме тому варто постійно слідкувати за новими тенденціями, а також постійно переймати досвід інших людей за допомогою тренінгів та спостереженнями за блогами професіоналів.

Віра в себе

Як часто наше життя нагадує нам атракціон «гірки». Сьогодні ми відчуваємо себе володарями всесвіту, а завтра ми повністю зневірюємося у власній професійності. Професіонали не лише усвідомлюють цей механізм сприйняття. Вони свідомого підбадьорюють себе у “важкі часи” та нагадують про реальність в митті професійної ейфорії.

lj5BTg1k5asРобота по плану

Є таке чарівне слово як “план”. План як список, а не як те, про що подумали ви. Тож професіонали, маючи ціль, розписують покроково усі етапи реалізації задумки. А потім просто виконують його. План дає можливість відслідковувати прогрес, а це є чудовим інструментом для самомотивації.

Прислухається до критики

Кожен, хто користується послугами професіонала, дає йому ту чи іншу критику. Важливо розуміти, що критика, це не “наїзд” на вас, як на особистість. Критика – це порада (інколи, навіть, на мільйон доларів), що дає вам знання про те, в якому напрямку потрібно розвиватися. Не всі зауваження є однаково корисними, – а тому сприймайте критику як дружні поради, а не як остаточні накази. Майте свою голову на плечах.

L7rraxCcISsСконцентрований на результаті

Професіонал завжди дає якісний результат, адже платять за результат, а не за процес (якщо звісно ми не говоримо про найдавнішу професію, але і тут можна буде посперечатися). Тому професіонали завжди тримають в голові кінцевий результат, якого вони хочуть досягти.

Проявляє індивідуальність

І на завершення поговоримо про індивідуальність, бо професіонали звикли вкладати себе у свою роботу. І як наслідок – ми отримуємо шедеври з особистим підписом автора,  твори, у які вкладена часточка душі.

Звичайно, що цей список не є повним. А як на вашу думку – яку риси професіоналів ми не згадали у цьому невеличкому хіт-параді?

 

What\'s on your mind?

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.